Koolivorm: Mis? Miks? Kuidas?

Mõte koolivorm kasutusele võtta tekkis neli aastat tagasi ja sai kohe hoolekogu poolt sooja vastuvõtu. Tänaseks on vormiidee võitnud ka õpilasesinduse ja õpetajate poolehoiu. Meie kooli vorm peegeldab meie kooli nägu. Me loobusime traditsioonilisest kavandist, kus koolivormi kudumi rinnale on tikitud kooli logo. Meie vormi ilmestab kooli logost inspireeritud muster, mis teebki vormi eriliseks. Mustri autoriks on kooli kunstiõpetaja Tiina Suumann ja teostajaks  firma Norrison.

Koolivorm väljendab õpilaste ühtsust ja loob oma kooli tunnet, suurendades austust oma kooli vastu. Koolivormi kandev õpilane peaks tunnetama, et  tema kodukool on Kesklinna kool ja see on tema jaoks parim paik. Samas peaks vorm vältima õpilaste kriitikat kaaslaste riietumise aadressil, mida tuleb kahjuks ette siiski üsna palju. Paljudel õpilastel puudub tänapäeval selge piir piduliku, sportliku ja argipäevariietuse valikul. Püüame siis üldist riietumiskultuuri kujundada. Vormiriie muudab ka lapsevanema elu pisut lihtsamaks, pole vaja pead murda, mida lapsele hommikul selga panna.

Algklasside õpilased kannavad vähemalt üht koolivormi kudumit –  kas vesti, pihikseelikut, kardigani või sviitrit – ja kooli poolt valitud värvides polo- või triiksärki. Kõigi teiste õpilaste puhul on koolivormile üleminek vabatahtlik, kuid soovituslik – see on puhas rõõm ja meeldiv eeskuju. Koolivormi omaseks muutumine on pikk protsess, mis areneb aastatega. Aga algus on tehtud.

Koolivormiga saab tutvuda ja tellida siin.