Oskar Lutsu “Kevade” on üks eesti kirjanduse tüvitekstidest. Oleme aastate jooksul korduvalt elanud “Kevade” tegelaste seiklustele kaasa nii raamatut lugedes, teatrietendusi vaadates kui ka kino-telekaekraani jälgides. Kuidas saavad aga Toots, Arno, Tõnisson, Teele, Imelik, Tiugu, Kiir ja teised hakkama tänapäeva koolis? Kas õpetaja Laur on ikka veel maa sool ning kas Köstri autoriteet on säilinud?

Võru Kesklinna Kool toob lavale muusikalise etenduse “Kevade, siin ja praegu”, kus klassikalised “Kevade” tegelased seiklevad tänapäeva koolis ning lahendavad meilegi igapäevaselt tuttavaid muresid. Etenduse laule ja tantse saadab live-ansambel.

Etenduses mängivad Võru Kesklinna Kooli õpilased, õpetajad ja vilistlased.

Lavastaja: Kaie Püvi
Koreograaf: Marianne Jaanson
Muusikaline juht: Maire Nirk
Bändijuht: Kevin Marks
Teksti autor: Ulvi Mustmaa
Idee autor: Piibe Leiger

Osades: Karl Cristian Tamberg, Kert Malõgin, Alfred Hurt, Oliver Keel, Kaisa Kodas, Lenne Kukk, Paul Peeter Randvere, Ander-Marcus Hõrak, Kevin Marks, Tõnis Anton, Heleene Anton, Kerttu Hallist, Maria-Elise Kuklase, Annaliisa Oja, Karl-Martin Oja, Rico Pedras, Kristiina Pruul, Karola Rõõm, Kailiis Räbovõitra, Sven Eerik Siirak, Simo Sulg, Kirke Mirell Teekivi, Carola Uibokand, Kristjan Pedajas, Anelle Torn, Vanessa Vutt, Herman Elrond Olesk, Kermi Maaslieb, Emma Hillep.

Piletid on müügil SA Võru Kannel kassas.