5. detsembril toimus Tallinnas PROTO avastuskeskuses õpilasleiutajate riikliku konkursi parimate tööde autasustamine. Kokku laekus konkursile 406 tööd 536 autorilt 88 õppeasutusest. Esimeses kooliastmes konkureeris 158 leiutist. Meie kooli 3.d klassi õpilased Anni Lõhmus leiutisega „Ristmik nähtavaks“, Nelly Ivanov leiutisega „Loomad teel andmepank“, Even Mursal leiutisega „Kohustuslik kiiver“ ning õpetaja Anne Kuklane võitsid Transpordiameti eripreemiad.
Transpordiamet tunnustas nutikaid lahendusi, mis toetasid ohutut liiklemist nii teel, õhus kui ka merel.
Meeleoluka auhinnagala järel lustiti PROTO avastustehases ja söödi torti. Õpilased said juurde innustust loovaks mõtlemiseks, probleemide lahendamiseks, uurimiseks ja katsetamiseks.

Fotode autorid on õpetaja Anne Kuklane ja Eesti Teadusagentuur