Huvitunnid

I kooliastme õpilastel on kord nädalas huvitund.

Huvitunni eesmärgiks on aidata õpilastel välja selgitada oma huvid, toetades laste terviklikku arengut. Samas võimaldavad need tunnid mitmekesistada õppetööd, arendades samal ajal õpilaste võimeid ja huvisid, kujundades õpioskusi, loovust ja omaalgatust, koostööoskusi, vastutustunnet, hoolivust ja kohusetunnet.

Õpilasel on võimalus igal trimestril osaleda erineva huvitunni töös. Selleks peab lapsevanem perioodi alguses õpilase registreerima ühte teda huvitavasse huvitundi. Grupi suurus on 12-16 õpilast. Kui grupp on täitunud, siis tuleb valida mõni teine tund.

Huvitund on tunniplaanis ning selles osalemine on õpilastele kohustuslik.

  • 2. ja 3. klassi huvitundidesse registreerimine toimub Stuudiumis.
  • Igas huvitunnis osaleb kindel arv õpilasi (st soovitud huvitundi saab õpilasele valida kuni kohtade täitumiseni).
  • Valida saab ainult ühe huvitunni.

Loovustund
õp Inna Süving

Tegeleme tundides erinevate loominguliste tegevustega, õpime kunsti kaudu. Arendame loovat ja iseseisvat mõtlemis- ja eneseväljendusoskust. Õpime joonistamist, maalimist, värvusõpetust, vormiõpetust, kompositsiooni ning tutvume kaasaegsete kunstinähtustega. Arendame kujutlusvõimet, avastame oma varjatud andeid, õpime koostööd.

Näitlemine
õp Kaie Püvi

Mängime erinevaid rollimänge, et äratada huvi näitlemise vastu. Mõtleme koos luuletustest ja lugudest põnevad lavastused. Teeme hääleharjutusi, mis aitavad kaasa selgemale ja julgemale esinemisoskusele laval. Õpime tundma enda oskusi läbi mängu.

Kabe jt mõttemängud
õp Anne Kuklane

Kabe on mäng, teadus, sport ja meelelahutus ühekorraga. Erinevatest maailmas levinud kabeliikidest teeme lähemat tutvust vene kabega. Saame selgeks mängu põhireeglid, lahendame kabekombinatsioone, mängime kabet erinevate vastastega. Kabemäng arendab mõtlemist, käikude ette nägemise oskust, tahtejõudu, keskendumisvõimet, tähelepanelikkust, rahulikkust, viisakust ja võimaluste otsimise oskust kuni mängu lõpuni. Vahelduseks mängime ka teisi mõttemänge (nt Trips-traps-trull, Neli ritta). Kursus lõpeb kabeturniiriga, kus iga osalejat tunnustatakse diplomiga.

Lauamängutund
õp Raili Kikas

Mängime erinevaid arendavaid lauamänge. Õpime lugema mängude juhendeid. Mängides tegeleme probleemide lahendamisega, teeme koostööd, arendame analüüsi ja arutlusvõimet ning motoorikat.

Digitund 
õp Koidu Süvaorg

Mis on programmeerimine? Milleks seda vaja on? Mida selle abil teha saab? Tutvume läbi erinevate rakenduste programmeerimisega. Kirjutame valmis oma esimesed lihtsamad programmid ja loome ise arvutimänge. Proovime teha animatsiooni ja veel palju põnevat.

Liikumistund
õp Margus Soome

Mängime erinevaid liikumismänge, kus laps arendab kehalisi võimeid, täiustab erinevate vahendite käsitsemis- ja edasiliikumise oskuseid ning saab selgeks ausa mängu reeglid.

Kaardiõpetus
õp Anne Tammiste

Kaardiõpetuse huvitunnis tutvuvad õpilased erinevate kaartidega (sh interaktiivsete kaartidega), õpivad kasutama kaardi legendi, mõõtma vahemaid kaardil ja looduses, leidma kaardi mõõtkava järgi tegelikke vahemaid, määrama suundi looduses ja kaardil, leidma kohanimede registrist tundmatuid kohti ning iseloomustama kaartide järgi etteantud kohta. Kõik loetletud osaoskused on olulised, et õpilane oskaks kaartidelt leida vajalikku infot ja rakendada seda igapäevaelus esinevates situatsioonides. Arvestades inimeste mobiilsuse kasvu, on need praktilised oskused ning nende rakendamine suure tähtsusega. Eesmärgiks on, et atlas ei tunduks õpilasele enam mõistatusliku ega kummalisena, vaid saaks tarberaamatuks.

Võru keel
õp Ulvi Mustmaa

Tan võit pruuki võro kiilt.
Võru keel on hea tuju keel ja natuke salakeel ka. Natuke eesti keele moodi ja natuke teistmoodi ikka ka. Võru keele huvitundi ootame õpilasi, kellele meeldivad saladused, hea tuju ja keelevigurid. Õpime näitama keelt. Võru keelt!
Maailmas kõneldakse umbes 6500 erinevat keelt. Iga nädal sureb mõni neist välja. Meie saamegi olla keelepäästjad!